Dwa koncerty w dużej Sali Koncertowej - Kungasalen, KMH - Royal College of Music w Sztokholmie, 3 oraz 4.06.2023

W ramach Międzynarodowej Konferencji „Rytmika w Edukacji i Praktyce Artystycznej” w KMH Sztokholm 03-05.06. 2023 (EEAP Erasmus+) odbyły się dwa bardzo duże koncerty, gdzie prezentowały się wyższe uczelnie, w których prowadzone są Wydziały Rytmiki.
Nasze studentki wykonały następujący repertuar:
1) George Ligeti – „Musica Ricercata” No. 7, choreografia muzyki: Barbara Dutkiewicz, wykonanie: Lila Kowalska, Marianna Siptarova, Oliwia Skrzypczak, Patrycja Wywrocka, Karolina Lisowska, Marta Jarzyna, Marysia Flig, Natalia Janikowska, Angelika Galara, Karolina Gorol. (Duża Sala Koncertowa - Kungasalen, KMH - Royal College of Music w Sztokholmie, 3.06.2023).

2) Morton Feldman - „Whispers", choreografia muzyki: Barbara Dutkiewicz, wykonanie: Lila Kowalska. Karolina Lisowska, Marianna Siptarova, Oliwia Skrzypczak, Patrycja Wywrocka. (Kungasalen, KMH - Royal College of Music w Sztokholmie, 3.06.2023).

3) „Instant music” a graphic-musical-movement score in 5 parts by Iga Eckert, w wykonaniu: Iga Eckert oraz 10 studentek z AM w Katowicach oraz 10 studentów z MdW we Wiedniu (Kungasalen, KMH - Royal College of Music w Sztokholmie, 3.06.2023).

4) Henryk Mikołaj Górecki - ‚Kleines Requiem für eine Polka’ op. 66 na zespół kameralny (fortepian i 13 instrumentów solowych), choreografia muzyki: Barbara Dutkiewicz (cz. I,III, IV), oraz Iga Eckert (cz. II)., wykonanie studentki AM w Katowicach: Lila Kowalska, Marianna Siptarova, Oliwia Skrzypczak, Patrycja Wywrocka, Karolina Lisowska, Marta Jarzyna, Marysia Flig, Natalia Janikowska, Angelika Galara, Karolina Gorol oraz 10 studentów z Universität für Musik und darstellende Kunst Wien (Kungasalen, KMH - Royal College of Music w Sztokholmie, 4.06.2023).

5) „Extending the Listening – an Improvisation” do muzyki  Arnolda Schönberga - projekt przygotowanym przez prof. Dorotheę Weise z udk w Berlinie, w którym studentki naszej Akademii wystąpiły jeszcze wspólnie ze studentami  Universität der Künste w Berlinie (Kungasalen, KMH - Royal College of Music w Sztokholmie, 4.06.2023).

The European Commission's support for the production of this publication does not constitute an endorsement of the contents, which reflect the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.