XI Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej
Miejsce - szczegóły poniżej
czwartek
14 września 2017 - 23 września 2017

Pałac Kultury Zagłębia, Gmina Dąbrowa Górnicza oraz Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach zapraszają na XI edycję Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka. Konkurs przez lata stał się kuźnią młodych mistrzów instrumentu, otwierając tym samym drogę do międzynarodowej kariery studentom i uczniom z całego świata.

 

W tym roku przed swoją życiową szansą stoją osoby grające na skrzypcach, altówce i oboju. Właśnie w tych trzech specjalnościach będą ze sobą rywalizować młodzi muzycy, którzy zaprezentują swój talent przed międzynarodowym jury, składającym się z cenionych pedagogów i specjalistów. Laureaci konkursu imienia najsłynniejszego dąbrowskiego kompozytora zyskują nie tylko tytuł i możliwość zaprezentowania się wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej przed dużą publicznością, ale i otrzymują nagrodę pieniężną, która w przypadku I miejsca wynosi 12 tysięcy złotych!

 

XI edycja konkursu odbędzie się w dniach 14 – 23 września 2017 roku i zostanie zainaugurowana uroczystym koncertem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, z którą wystąpi zwycięzca ubiegłorocznej edycji konkursu – Aleksander Kobus. Zwieńczeniem tej prestiżowej inicjatywy muzycznej będzie koncert laureatów, przypadający na 23 września.

Więcej informacji na oficjalnej stronie konkursu: spisak.idabrowa.pl oraz spisakkonkurs.pl

 

Regulamin Konkursu
Competition Rules

wstecz
Biuletyn Informacji Publicznej