Drodzy Studenci
Miejsce - szczegóły poniżej
wtorek
21 września 2021

Drodzy Studenci,

 

dobiega końca czas wakacji. Kilkanaście ostatnich miesięcy nauczyło nas, że nic nie jest dane raz na zawsze. Wyuczone i powtarzane przez wiele lat wzorce i schematy postępowania, zachowania, życia codziennego zburzył mały, ale jakże skuteczny i groźny wirus. Miniony rok akademicki udało się przeprowadzić dzięki nadzwyczajnemu wysiłkowi wszystkich studiujących i pracujących w Akademii Muzycznej osób. Przed nami nowy czas, którego oczekujemy z nadzieją i mniejszym już niepokojem niż rok temu. Podjęte działania, w tym szczepienia, zdają się przynosić efekty i upoważniają nas do optymizmu.

 

Jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia. Nigdy dotąd nie było nam dane, aby przekonać się tak dobitnie, że nie można zastąpić kontaktów i interakcji międzyludzkich dyskusją z ekranem komputera; że poczucie wspólnoty, działania zespołowego, osobiste kontakty i rozmowy są filarem życia i działania. Niech te wnioski posłużą nam do lepszego wykonywania zadań i realizowania powołania artysty.

 

Akademia Muzyczna czeka na Was, czekamy na Waszą młodzieńczą radość, naturalny optymizm, czekamy na ruch i gwar na korytarzach. Rozpoczynamy nowy rok akademicki w sposób tradycyjny, w klasach i salach wykładowych. Przygotowujemy też działania naukowe i artystyczne – wykłady, prelekcje, koncerty.

 

Życzę wszystkim, aby ten czas który jest przed nami przyniósł wiele radości wynikającej z rozwoju talentu i z poczucia przynależności do akademickiej wspólnoty naszej dostojnej Akademii.

 

prof. dr hab. Władysław Szymański
Rektor
Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego
w Katowicach

 

wstecz
Biuletyn Informacji Publicznej Deklaracja dostępności Logowanie do poczty Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach