Pakiet wspieraMY
Miejsce - szczegóły poniżej
wtorek
21 kwietnia 2020

Instytut Muzyki i Tańca do swoich priorytetowych zadań zalicza wszechstronne wspieranie artystów muzyków i tancerzy. Obecna sytuacja związana z pandemią może być trudna pod względem ekonomicznym, zawodowym, społecznym, a także psychicznym.


Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom środowiska, Instytut Muzyki i Tańca uruchamia bezpłatny pakiet wspieraMY dla artystów muzyków i tancerzy. Jest dostępny od 21 kwietnia 2020.


W skład pakietu wchodzą:

  • poradnictwo psychologiczne on-line

Porad udzielają psychologowie, którzy znają specyfikę zawodów artystycznych i mają kompetencje związane z tym obszarem działalności kulturalnej.

Konsultacje trwają 40 minut i odbywają się on-line.

  • poradnictwo prawne on-line

Prawnicy współpracujący z Instytutem Muzyki i Tańca udzielają wsparcia w kwestiach wynikających z sytuacji pandemii, a dotyczących pracy artystycznej lub zawodowej. Oznacza to przede wszystkim zagadnienia związane z Kodeksem pracy czy Kodeksem cywilnym w zakresie umów cywilnoprawnych, czyli umów zlecenia lub o dzieło.

Porady są udzielane w formie mailowej (przy zagadnieniach prostszych) lub także telefonicznej (przy zagadnieniach bardziej skomplikowanych lub jeśli prawnik będzie potrzebował dodatkowych informacji).

  • baza wiedzy on-line w zakresie możliwości uzyskania wsparcia finansowego

Wiele instytucji oferuje możliwości wsparcia finansowego dla artystów. W bazie, która jest aktualizowana na bieżąco, znajdują się przydatne linki do programów stypendialnych, grantowych i socjalnych, również tych przygotowanych specjalnie na czas pandemii. Baza jest dostępna w formie pliku pdf do pobrania na stronie www Instytutu Muzyki i Tańca. Informacje o możliwościach pozyskania wsparcia finansowego są także udostępniane w mediach społecznościowych Instytutu.

 

Wszystkie informacje na temat pakietu są dostępne na stronie imit.org.pl:

https://imit.org.pl/programy/inne/4411

 

Mamy nadzieję, że ta forma wsparcia będzie konstruktywna, inspirująca i satysfakcjonująca. Jesteśmy otwarci na sugestie środowiska co do zakresu oferowanej pomocy.

Korzystanie z poszczególnych części pakietu wspieraMY łączy się z akceptacją odpowiednich regulaminów, które są dostępne na stronie Instytutu Muzyki i Tańca.


Osoba do kontaktu w sprawach związanych z pakietem:

Joanna Rowicka z Pracowni Edukacji i Psychologii Muzyki Instytutu Muzyki i Tańca (edukacja@imit.org.pl).

wstecz
Biuletyn Informacji Publicznej